Az Inside the mind of a Purpose Prototyper sorozatban az egyik résztvevőnk saját nézőpontjából meséli el, mi zajlik hétről hétre a program színfalai mögött. A blogján keresztül élőben követheted, milyen motivációkkal, célokkal és kérdésekkel indul neki a karriere újratervezésének, és hogyan változnak ezek a csoporttal töltött 3 hónap alatt.

A sorozat előző részét itt olvashatod.

Annyira hihetetlen, hogy olyan egyszerű feladatokkal, mint egy életkerék (aka “Pizza of Life”) vagy “ikigai”, milyen messzire lehet jutni.

Az emberek általában tartózkodnak attól, hogy szembenézzenek magukkal és az életük egyes területeivel; gondolom, azért, mert félnek, hogy kiderül, hogy teljesen vakvágányon vannak… Pedig hihetetlen, hogy egy kis “life audit”-ra szánt idő és őszinte gondolkodás mennyi felismerést hozhat.

Gondolkodtál már azon, hogy apró ráébredésekkel vagy változtatásokkal mennyi területre tudnál hatni az életedben?

Természetesen az is benne van a pakliban, hogy nehezebb a szembenézés és több ideig tart a beismerés. Sőt az is, hogy egyes akadályozó tényezők sokkal mélyebben gyökereznek, mint amit egy új szokás vagy egy gondolkodásbeli változás ki tud küszöbölni. És ez is teljesen oké.

Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok magammal megengedő, szinte semmi nem “oké”, mindent azonnal, könnyen és tökéletesen várok magamtól…

De ezért is vagyok itt, a Purpose Prototyping programban, hogy ezt tanuljam.
Hogy LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE haladjak.
Hogy elfogadjam, hogy mindent gyakorolni kell. Mert hiába szeretnék azonnal mindent tökéletesen csinálni, ez csak ahhoz vezet, hogy nem csinálok semmit.
És elfogadjam azt is, hogy a kísérletezés a legfontosabb, hiszen ez tanít meg arra, mi esik tényleg jól, mi nehézkesebb, mint amire számítottam, és arra is, hogy “jééé, hát ez jobban megy, mint gondoltam”.

A házi feladatoknak és a páros coachingnak köszönhetően a múlt héten feltett kérdéseink (nem túl meglepő módon) máris megváltoztak és/vagy megszaporodtak. Mintha csak egy hidrával küzdenénk: levágod a fejét, és két újabb nő helyette (vagy három, négy, öt…).

“Egy életbe hány karrierváltás fér bele?”
“Hogyan ugorjak fejest egy új lehetőségbe?”
“Hogyan tudom reálisan látni magam?”
“Hogyan tudom elvenni azt, ami az enyém?”

Pont úgy, mint a mitológiai szörny, ez a számtalan kérdés is nagyon ijesztőnek tűnik. Ennek ellenére már most sokunk elkezdte élvezni a kísérletezést, a lassú mozdulást, sőt a bizonytalanságot is!

Igen, ezt tanuljuk most mi együtt: komfortot találni a bizonytalanságban.

Nagyon különleges érzés ez: hét nő, bizonytalanok, de okosak, határozottak, tettrekészek. És a szembenézésnek, az egymástól kapott megerősítésnek és erőnek köszönhetően már (lassan) arra is készek, hogy elinduljanak, kibillenjenek a nyugalmi helyzetükből, és fokozatosan a bátor kísérletezés útjára lépjenek.

Az Inside the mind of a Purpose Prototyper sorozat következő részét itt olvashatod.

Ha pedig te is úgy érzed, hogy itt az ideje végre megmozdulni és kibogozni a karriereddel kapcsolatos kérdéseidet, gyere és csatlakozz a következő Purpose Prototyping csoporthoz!